Padomi, kā veikt personīgo finanšu pavasara tīrīšanu

Nāk pavasaris, un, iespējams, pavasara tīrīšana ir vajadzīga ne tikai jūsu mājai. Sniedzam 6 padomus, kā efektīvāk veikt arī personīgo finanšu pavasara tīrīšanu.

Situācijas ir dažādas. Iespējams, esat jau sācis kalt plānus vasarai, un jums nepieciešamas finanses to īstenošanai. Varbūt vienkārši vēlaties panākt, lai mēneša beigās kontā būtu lielāks naudas atlikums. Bet varbūt jums ir maksājumu problēmas, un jūs nezināt, ar ko lai sāk to risināšanu?

Šie padomi būs noderīgi jebkurā dzīves situācijā:

  • Iegūstiet pārskatu. Vairums banku piedāvā konta pārskatu, kur redzams, kam tērējat naudu. Šī ir lieliska iespēja, lai pārbaudītu, vai jūsu tēriņi tiek veikti prioritārā kārtībā (piemēram, vispirms rēķini un citi obligātie maksājumi) un kam jūs naudu tērējat nevajadzīgi.
  • Padariet budžeta uzraudzību par aizraujošu nodarbi! Izvēlieties sev visērtāko un patīkamāko veidu. Piemēram, varat viedtālrunī ielādēt aplikāciju, kur uzskaitīt ieņēmumus un izdevumus. Bet varbūt jūs budžeta plānošanai pievērsties motivēs piezīmju kladīte, kurā visu pierakstīt ar roku? Ilgtermiņā šādi vislabāk spēsiet novērtēt, cik efektīvi pārvaldāt finanses, un kurās jomās tēriņus vajadzētu samazināt.
  • Neatstājiet parādus pašplūsmā. Par parādiem domāt nav pārāk patīkami, tomēr, ja jūs tos ignorēsiet, ilgtermiņā tie ne tikai sagādās jums raizes, bet var arī ļoti dārgi izmaksāt. Tāpēc visgudrāk ir pēc iespējas ātrāk sazināties ar tiem, kam esat parādā, un censties panākt vienošanos. Ja saņemat brīdinājumu par parāda atgūšanu, ir svarīgi pret to attiekties nopietni. Ja nevarat samaksāt visu summu uzreiz, sazinieties ar mums, lai mēs kopīgi rastu risinājumu!
  • Pievērsiet uzmanību sava mobilā tālruņa lietošanas paradumiem. Papildus abonēšanas maksai, jūs, iespējams, maksājat par lietotņu lejupielādi, datu izmantošanu, viesabonēšanu un citiem pakalpojumiem. Slēptās izmaksas, piemēram, abonēšana un e-komercija, ir vēl viens neplānotu tēriņu piemērs. Iegūstiet pārskatu par tālruņa izmaksām un sekojiet līdzi rēķiniem, kā arī noteikti salīdziniet cenas, lai nepārmaksātu!
  • Ja iespējams, izmantojiet banku piedāvātos automātiskos maksājumus un e-rēķinus, un rēķinu apmaksu vienmēr veiciet laikus, lai izvairītos no nokavējuma naudas un parādu atgūšanas maksas. Ja saņemat ziņu no parādu atgūšanas aģentūras, ir svarīgi, lai jūs pēc iespējas ātrāk sazinātos ar kreditoru vai aģentūru un vienotos par parāda atmaksu.
  • Pārdodiet to, kas jums vairs nav nepieciešams, un izskatiet iespēju iegādāties lietotas lietas – bieži vien cilvēki par ļoti izdevīgām cenām pārdod mazlietotas mēbeles vai velosipēdus, kuri joprojām ir lieliskā kārtībā. Veiciet ģenerāltīrīšanu atvilktnēs un skapjos – iespējams, atradīsiet lietas, kuras pašam nav vajadzības, bet kuras var veiksmīgi pārdot tiešsaistē.

Ja jums ir nepieciešama palīdzība vai radušies jautājumi, lūdzu, sazinieties ar mums! Mēs esam šeit, lai sniegtu jums atbalstu.

Jūs varat arī reģistrēties mūsu pašapkalpošanās portālā, lai iegūtu pilnīgu pārskatu par savām lietām.