Deviņi padomi, kā labāk organizēt savu naudas plūsmu

Vai dažkārt nauda jums mēdz apsīkt jau vairākas dienas pirms algas? Varbūt reizēm par rēķinu apmaksu atceraties tikai tad, kad saņemat atgādinājumu no pakalpojumu sniedzēja? Labākais veids, kā kontrolēt savas finanses, ir sekot līdzi saviem ikmēneša ienākumiem un izdevumiem jeb – plānot personīgo budžetu.

Mēs esam apkopojuši 9  padomus, kas ļaus jums efektīvāk kontrolēt savu naudas plūsmu:

  1. Pats galvenais noteikums veselīgas finanšu situācijas uzturēšanai ir šķietami vienkāršs – tērēt mazāk naudas, nekā saņemat. Lai to izdarītu, nepieciešams veikt kaut elementāru budžeta plānošanu, vairākus mēnešus uzskaitot visus ieņēmumus un izdevumus. Mūsdienās to iespējams pavisam ērti un ātri izdarīt ar dažādu mobilo aplikāciju palīdzību. Pateicoties šādai metodei, jūs varēsiet saprast, kur paliek lielākā daļa ienākumu, un rīkoties, lai samazinātu nevajadzīgus tēriņus.

  2. Pirms pirkuma veikšanas padomājiet divreiz, vai jums tas tiešām ir vajadzīgs – varbūt tā ir tikai mirkļa iegriba, kuru nožēlosiet, jau izejot no veikala. Nav noslēpums, ka veikalos preces izvietotas tā, lai pircējiem ik uz soļa būtu kārdinājums tās iegādāties. Tāpēc visdrošākā metode ir, dodoties iepirkties, ņemt līdzi pirkumu sarakstu un cieši pie tā pieturēties.

  3. Saņemot algu, pirmkārt atlieciet līdzekļus visu zināmo rēķinu apmaksai. Lai šo procesu padarītu vienkāršāku, varat savā bankā pieslēgt tādus pakalpojumus kā automātiskā rēķinu apmaksa vai regulārais maksājums. Tādējādi pasargāsiet sevi no situācijas, ka mēneša beigās obligātajiem maksājumiem pietrūkst naudas.

  4. Nekad neparakstiet līgumu, kamēr neesat izlasījis un sapratis to, jo īpaši – kādas ir sankcijas par līguma nosacījumu nepildīšanu. Pirms līguma parakstīšanas, vienmēr izlasiet arī mazā drukā rakstīto tekstu – ja kaut kas nav skaidrs, jautājiet, kamēr visi līguma nosacījumi jums ir pilnībā saprotami.

  5. Ieviesiet jaunu paradumu – nekavēt rēķinu apmaksu, jo tādējādi jūs izvairīsieties no papildus izmaksām. Maksājot savlaicīgi, ilgākā laika periodā varat ietaupīt ievērojamu summu.

  6. Ja tomēr nevarat savlaicīgi samaksāt kādu rēķinu, nekavējoties informējiet par to institūciju vai uzņēmumu, kuram esat parādā naudu. Daudzos gadījumos kreditors jums piedāvās izveidot maksājumu plānu vai pagarināt atmaksas termiņu, jo jūsu finansiālās situācijas pasliktināšanās noteikti nav kreditora interesēs.

  7. Ja neliksieties par savu parādu ne zinis, tas nekur neizgaisīs, toties ar jums var sazināties parādu piedzinējs. Šādā situācijā jums noteikti ir jāreaģē, lai maksimāli samazinātu sev radīto kaitējumu un izmaksu apmēru. Sadarbojoties ar parādu piedziņas aģentūru, jūs varat noskaidrot savu finansiālo situāciju un atrast abpusēji pieņemamus risinājumus, kas ļaus jums parādu nomaksāt.

  8. Ja jums, vienojoties ar parādu piedziņas aģentūru, ir izveidots maksājumu plāns, pieturieties pie tā! Ja tomēr kādu maksājumu nespējat veikt laikus, ir ļoti svarīgi jau pirms maksājuma datuma par radušos situāciju informēt parādu piedziņas aģentūru. Mēs palīdzēsim jums izkļūt no parādsaistībām!

  9. Ja jūtat, ka vairs nespējat kontrolēt savu finanšu situāciju un jums izveidojušies viens vai vairāki parādi, neatstājiet situāciju pašplūsmā. Ja jums nepieciešams profesionāļu padoms, sazinieties ar mums, lai kopīgiem spēkiem atrisinātu radušos situāciju!

Ja jums ir nepieciešama palīdzība vai radušies papildu jautājumi, sazinieties ar mums! Mēs esam šeit, lai sniegtu jums nepieciešamo atbalstu.

Jūs varat arī reģistrēties mūsu pašapkalpošanās portālā, lai iegūtu pilnīgu pārskatu par savām parādsaistībām.