Informācija debitoriem! 

Saistībā ar sabiedrības veselības apsvērumiem, šobrīd uz laiku esam pārtraukuši klientu pieņemšanu klātienē, taču Jūs joprojām varat ar mums sazināties, rakstot uz e-pastu LV@intrum.com vai zvanot pa tālruni +371 6781 4610.

Ar cieņu,

Intrum Latvia

Deviņi padomi, kā labāk organizēt savu naudas plūsmu

Vai esat piedzīvojis situāciju, kad nauda apsīkst vairākas dienas pirms algas? Varbūt reizēm par rēķinu apmaksu atceraties tikai tad, kad saņemat atgādinājumu no pakalpojumu sniedzēja? Labākais veids, kā kontrolēt finanses, ir sekot līdzi saviem ikmēneša ienākumiem un izdevumiem jeb plānot budžetu.

Intrum apkopojis 9  padomus, lai Jūs varētu kontrolēt savu naudas plūsmu efektīvāk: 

 1. Veselīgas finanšu situācijas uzturēšanai būtu ieteicams sekot šķietami vienkāršam noteikumam – tērēt mazāk naudas, nekā Jūs saņemat. Lai tas izdotos, nepieciešama ienākumu un izdevumu plānošana vairāku mēnešu garumā. Mobilās aplikācijas atvieglos Jūsu izdevumu apkopošanu, kā arī palīdzēs mazināt nevajadzīgus tēriņus.

 2. Rūpīgi pārdomājiet nepieciešamību pēc katra pirkuma – varbūt Jūs vadāties pēc tā brīža iegribām un vēlāk to nožēlosiet? Lai mazinātu kārdinājumu iegādāties neplānotas preces ik uz soļa, aicinām izveidot pirkumu sarakstu un cieši pie tā pieturēties.

   

 3. Saņemot algu, sākotnēji atlieciet līdzekļus visu zināmo rēķinu apmaksai. Lai pasargātu sevi no situācijas, kad mēneša beigās obligātajiem maksājumiem pietrūkst naudas, aicinām Jūs bankā izmantot regulāro maksājumu vai automātisko rēķinu apmaksu. 

   

 4. Lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, neparakstiet līgumu, kamēr neesat izlasījis un sapratis to. Pievērsiet uzmanību sankcijām par līguma nosacījumu nepildīšanu, kā arī izlasiet mazā drukā rakstīto tekstu. Nekautrējieties uzdot jautājumus par Jums neskaidriem līguma aspektiem. 

   

 5. Maksājot savlaicīgi, ilgākā laika periodā ir iespējams ietaupīt ievērojamu naudas summu, tāpēc aicinām Jūs ieviest jaunu paradumu jeb nekavēt rēķinu apmaksu, tādējādi izvairoties no papildus izmaksām.

   

 6. Ja tomēr nevarat savlaicīgi samaksāt kādu rēķinu, nekavējoties informējiet par to institūciju vai uzņēmumu, kuram esat parādā naudu. Lielākoties kreditors piedāvās izveidot maksājumu plānu vai pagarināt atmaksas termiņu, jo Jūsu finansiālās situācijas pasliktināšanās nav kreditora interesēs.

   

 7. Ja neliksieties par neapmaksāto parādus ne zinis, ar Jums var sazināties parādu piedzinējs. Sadarbojoties ar parādu atgūšanas aģentūru, Jūs varat noskaidrot savu finansiālo situāciju un atrast abpusēji pieņemamus risinājumus, kas atvieglos Jūsu rēķina apmaksu.

   

 8. Pieturieties pie parādu atgūšanas aģentūras izveidotā plāna! Ja tomēr maksājumu nespējat veikt laikus, svarīgi jau pirms maksājuma datuma par radušos situāciju informēt aģentūru. Mēs varam Jums palīdzēt izkļūt no parādsaistībām!

   

 9. Ja vairs nespējat kontrolēt savu finanšu situāciju, un Jums ir vairāki neapmaksāti rēķini, sazinieties ar mums, lai mēs Jums varētu sniegt profesionālu padomu un kopīgiem spēkiem atrisinātu radušos situāciju!

Lai iegūtu pilnīgu pārskatu par savām parādsaistībām, aicinām veikt reģistrāciju pašapkalpošanās portālā!