Publicēts ikgadējais European Consumer Payment Report 2022.

Uzzināt vairāk ›

Epizode: nauda & attiecības

Lai veicinātu finanšu pratību sabiedrībā un atklātākas diskusijas par naudas tēmu, mēs uzsākam jaunu iniciatīvu -video sēriju Citādas sarunas par naudu. Mēs aicināsim uz sarunu dažādu jomu ekspertus, lai parunātu par naudu un attiecībām, personīgo finanšu pārvaldību, naudas psiholoģiju un daudziem citiem ar naudu saistītiem aspektiem.

Gandrīz piektajai daļai Latvijas iedzīvotāju sagādā grūtības ar savu partneri atklāti runāt par finansēm, liecina Intrum veiktais ikgadējais Eiropas mēroga patērētāju maksājumu paradumu pētījums jeb European Consumer Payment Report.

Trešdaļa aptaujāto arī atzīst, ka rēķinu un ietaupījumu sekmīgāka pārvaldīšana uzlabotu arī savstarpējās attiecības, un daudziem finanšu jautājumi ir praktiski vienīgais strīdus avots attiecībās.

Pozitīvu  finanšu ieradumu veidošana, tajā skaitā atklātas diskusijas par ģimenes budžetu ir ļoti svarīgas veselīga mikroklimata radīšanai mājās,  un tas arī labvēlīgi ietekmē bērnu finanšu pratību nākotnē. Prasme apieties ar naudu, tērēt to pārdomāti, ieguldīt gudri, izvairoties no finanšu grūtībām un nokļūšanas neplānotās parādsaistībās, ir viena no būtiskākajām šodienas prasmēm.

Tomēr nauda joprojām ir tabu tēma attiecībās. Kāpēc mums ir tik grūti par to runāt pat ģimenē? Kā būtu pareizāk uzsākt sarunu par naudu?

Skaties Citādas sarunas par naudu.


Sarunājas Eiropas lielākā kredītu pārvaldības uzņēmuma Intrum ģenerāldirektore Baltijā Ilva Valeika un psihoterapeits Arturs Ancāns.