Publicēts ikgadējais European Consumer Payment Report 2022.

Uzzināt vairāk ›

Epizode: nauda & apzinātība

Lai veicinātu finanšu pratību sabiedrībā un atklātākas diskusijas par naudas tēmu, mēs uzsākam jaunu iniciatīvu -video sēriju Citādas sarunas par naudu. Mēs aicināsim uz sarunu dažādu jomu ekspertus, lai parunātu par naudu un attiecībām, personīgo finanšu pārvaldību, naudas psiholoģiju un daudziem citiem ar naudu saistītiem aspektiem.

Intrum ikgadējā Eiropas mēroga patērētāju maksājumu paradumu pētījumā jeb European Consumer Payment Report 46% Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka sociālie mediji rada spiedienu patērēt vairāk nekā vajadzētu. Arī citur Eiropā šī tendence ir līdzīga. Skaistā dzīve sociālajos tīklos mums rada ilūziju, ka jāpērk vairāk, dārgāk, vēl un vēl. Pakļaujoties šim spiedienam, var viegli apjukt un pieļaut tādas finanšu kļūdas, kas noved pie nepārdomātiem tēriņiem vai pat neplānotiem parādiem.

Kā praktizēt apzinātību ikdienā, lai neļautos nepārdomātiem impulsa tēriņiem un kā veidot apzinātas attiecības ar naudu?

Skaties Citādas sarunas par naudu.


Sarunājas Eiropas lielākā kredītu pārvaldības uzņēmuma Intrum ģenerāldirektore Baltijā Ilva Valeika un apzinātības treneris Ansis Jurģis Stabingis