Publicēts ikgadējais European Consumer Payment Report 2022.

Uzzināt vairāk ›

Finanšu labklājības barometrs 2022

Intrum finanšu labklājības barometra mērķis ir sniegt holistisku skatījumu uz to, kā patērētāji 24 Eiropas valstīs pārvalda savas personīgās finanses.

Galvenie secinājumi

Mēs definējam finanšu labklājību kā "finansiālo drošību, lai apmierinātu ikdienas izdevumu vajadzības un kontrolētu savas finanses." Barometrā, aprēķinot labklājības rādītāju, tiek ņemti vērā vairāki personīgo finanšu aspekti; ienākumu līmenis, spēja savlaicīgi samaksāt rēķinus, parādu attiecība pret ienākumiem, ietaupījumu likmes un finanšu pratības līmenis. Kuras valstis ieņem augstāko un zemāko vietu?

Jaunākais finanšu labklājības barometrs, kas publicēts 2022. gada martā, iznācis brīdī, kad Eiropa saskaras ar pārmaiņām un nenoteiktību. Materiāla tapšanas laikā Krievijas iebrukums Ukrainā ir ļoti aptumšojis Eiropas ekonomikas tuvākā laika perspektīvas. Neatkarīgi no smagām sociālajām un politiskajām sekām mēs varam sagaidīt arī tiešu ekonomisko ietekmi uz Eiropu.

1.

Trīs valstis – Vācija, Austrija un Šveice – ir kopumā spēcīgākās šā gada barometra rādītājā.

2.

Dienvideiropā mēs redzam nelielu atsitienu, un grieķi uztraucas par lēnu atveseļošanos.

3.

Tā kā pašreizējie notikumi mainās dinamiski, ir grūti prognozēt, cik liels būs cenu spiediens un ietekme uz vispārējo ekonomisko situāciju. Jebkurā gadījumā uzņēmumiem un mājsaimniecībām būs jāpārdzīvo vēl viena ekonomiskā vētra, un finansiālā situācija pasliktināsies tiem, kuri pēc pandēmijas joprojām nav pilnībā nostājušies uz kājām.


Finanšu labklājības barometrs 2022