Publicēts ikgadējais European Consumer Payment Report 2022.

Uzzināt vairāk ›

Noslēdzot līgumu ar Intrum, KIB parādnieku datu bāze kļūst par plašāko Latvijā

AS “Kredītinformācijas birojs” (KIB) noslēdzis sadarbības līgumu par datu apmaiņu ar Eiropas vadošo kredītu pārvaldības uzņēmumu Intrum. Tādējādi KIB datu bāzē šobrīd ir pārstāvēti visu Latvijas lielāko parādu piedziņas uzņēmumu fizisko un juridisko personu dati par nenokārtotām finanšu saistībām.

KIB datu sistēma šobrīd uzrāda kopējo parādu (kavēto rēķinu un līgumu) summu 1,47 miljardi eiro fiziskajām personām un 561 miljoni eiro juridiskajām personām.

“Līdz ar Intrum datu pievienošanu esam panākuši Latvijā lielāko parāda piedziņas uzņēmumu datu apvienošanu vienā sistēmā. Tas būtiski atvieglo finanšu institūciju un pakalpojumu sniedzēju darbu, jo ir ērti pārbaudīt informāciju vienā avotā par visām Latvijas fiziskām un juridiskām personām,” uzsver KIB valdes priekšsēdētājs Intars Miķelsons.

Veselīga un stabila ekonomika balstās uz savstarpējo paļāvību, ka uzņēmumi par savām precēm un pakalpojumiem saņems samaksu, bet privātpersonas vai juridiskas personas, savukārt, par tiem laikus norēķināsies. Kredītu tirgus, kurā cilvēki un uzņēmumi var ērti nodrošināt un saņemt kredītus, ir galvenais priekšnoteikums ekonomikas pastāvēšanai un attīstībai. Šajā kontekstā KIB datu bāze kalpo kā regulējošs instruments kopējās sabiedrības interesēs, lai uzņēmumi, kas izsniedz kredītus vai preces un pakalpojumus uz nomaksu iegūtu objektīvu informāciju par potenciālo klientu maksātspēju, savukārt privātpersonas atturētos no jaunu saistību uzņemšanās pirms dzēstas iepriekšējās.
Intrum ģenerāldirektore Baltijā Ilva Valeika

AS “Kredītinformācijas birojs” ir licencēts kredītbirojs, kas darbojas saskaņā ar Latvijas Kredītinformācijas biroju likumu, akcionāri ir Latvijas lielākās komercbankas. Uzņēmums ietilpst vienā no lielākajām starptautisko kredītinformācijas pakalpojumu sniedzēju grupām “Creditinfo Grupa”.