Publicēts ikgadējais European Consumer Payment Report 2022.

Uzzināt vairāk ›

Parādu pārdošana - atbrīvo kapitālu un uzlabo klientu apkalpošanu

Ienākumus nenesošo rēķinu un aizdevumu portfeļi iesldē kapitālu un var apgrūtināt ieguldījumus pamatdarbībā. Parādu portfeļu pārdošana ļauj jums koncentrēties uz izaugsmi un piedāvā jūsu klientiem iespēju finansiāli atveseļoties.

Daudzskaitlīgu parādu jeb tā sauktā parādu portfeļa atgūšana prasa laiku un pūles, ko jūsu uzņēmums varētu ieguldīt citur. Nenoteiktība, kas saistīta ar zaudējumu risku, apgrūtina arī budžeta plānošanu un peļņas prognozēšanu.

Intrum ir vairāk nekā simts gadu pieredze parādu atgūšanas pakalpojumu sniegšanā, un mūsu specializācija ir iejūtīga un taisnīga attieksme pret debitoriem. Mēs investējam visās aktīvu klasēs, un mūsu Eiropas mēroga pārklājums sniedz mums vērienu un starptautisku pieredzi, kas nepieciešama, lai strukturētu jums vajadzīgo darījumu, kas palīdzētu atrisināt jūsu problēmas ar nedrošiem kredītiem un apkalpot esošos klientus.

Kopā mēs izveidojam parādu atgūšanas stratēģiju, kas nodrošina labu klientu uzraudzību, ātru parādu atmaksu un pozitīvu klientu pieredzi. To var veikt kopā ar apkalpošanas līgumiem, starptautisko parādu atgūšanu un citiem mūsu kredītu pārvaldības pakalpojumiem.

“Intrum pieredze un ieguldījumi datos, tehnoloģijās un apmācībā, lai palīdzētu cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar parādiem, nozīmē, ka mēs esam ideāli piemēroti, lai rūpētos par klientiem.”

Ričards Buls, Intrum Investīciju un finanšu direktors Baltijā

Kā notiek pirkums?

Pirmais solis ir portfeļa novērtēšana, pēc tam mēs vienojamies par cenu un klientu saziņas un piedziņas stratēģiju.

Intrum iegādājas debitoru parādu portfeļus kopš 1992. gada, un mēs varam nopirkt debitoru parādus gan pirms, gan pēc saistību termiņa beigām. Lielākā daļa mūsu klientu izvēlas pārdot debitoru parādus pēc tam, kad ir iestājies to saistību neizpildes termiņš, vai gaidīt, kamēr tie tiks norakstīti, vai nu izmantojot regulārās cesijas līgumus (t.s. forward flow), vai vienreizēju pārdošanu.

Mūsu precizitātes rādītājs parādu iekasēšanas prognozēšanā ir ārkārtīgi augsts, un mums ir spēcīgas analītiskās spējas.

Nākamais solis ir vienoties par stratēģiju, lai sazinātos ar debitoriem un strādātu ar tiem. Svarīga ir labi pārdomāta politika, un Intrum var sniegt savu ieguldījumu, sniedzot ieskatu un zināšanas par labāko praksi.

"Parādu pārdošanu var veikt kā daļu no plašāka parādu piedziņas līguma vai arī kā atsevišķu darījumu," norāda Ričards Buls. "Mēs zinām, kā strādāt ar cilvēkiem un uzņēmumiem, kuriem ir parādi, un varam novērst neskaidrības šajā procesā."