Publicēts ikgadējais European Consumer Payment Report 2022.

Uzzināt vairāk ›

5 padomi, kā uzlabot likviditāti

Mazie uzņēmumi var saskarties ar maksājumu kavējumiem - daudzi no tiem izjūt spiedienu pieņemt ilgākus rēķinu apmaksas termiņus, nekā tiem šķiet ērti. Ko jūs varat darīt, lai uzlabotu sava uzņēmuma likviditāti?

Lai gan uzturēt optimālu likviditāti var būt sarežģīti, mēs esam apkopojuši dažus padomus, kas var palīdzēt jūsu uzņēmuma zobratiem griezties.

Mēs saprotam, ka daudzu uzņēmumu finanšu situācija reizēm var būt saspringta, un maksājumu kavējumi var radīt pat bankrota risku. Stingra izmaksu un ieņēmumu kontrole nozīmē to, ka jums vienmēr ir nauda, kad tā nepieciešama.

Iegūstiet pārskatu par likviditāti

Likviditātes budžeta izmantošana ļauj jums plānot nākotni, parādot, kad jūsu kontā būs pietiekami daudz naudas, lai apmaksātu izejošās izmaksas. Pārskats par situāciju nozīmē, ka jūs to kontrolējat un varat rīkoties, pirms nonākat grūtībās.

Samaziniet kredīta ( rēķinu apmaksas) termiņus

Laiks, kas nepieciešams no produkta vai pakalpojuma pārdošanas līdz brīdim, kad nauda ir jūsu bankas kontā, ļoti ietekmē naudas plūsmu. Šim laikam jābūt pēc iespējas īsākam, jo jūsu piešķirtais kredīts parasti nav nodrošināts ar klienta aktīviem. Neaizmirstiet:

  • ieviest ātru norēķinu kārtību, lai maksājumus saņemtu ātrāk.
  • rēķinā norādiet pēc iespējas īsāku samaksas termiņu.

Abi šie faktori saīsina kredīta periodu, kas nozīmē, ka jūsu kontos ir vairāk naudas.

Plānojiet operācijas peļņas budžetā

Peļņas budžets ir atšķirīgs darbības plānošanas veids, nevis tikai likviditātes analīze. Tas veido pārskatu par to, cik izmaksā jūsu uzņēmējdarbības vadīšana, mērot to ar ienākumiem, kas jums ir gūti tajā pašā periodā. Tas sniedz jums informāciju par to, cik rentabls vai nerentabls ir jūsu uzņēmums.

Sekojiet līdzi neapmaksātajiem rēķiniem

Pastāv daudzi iemesli, kāpēc klients nav savlaicīgi samaksājis. Dažiem ir grūtības ar savu naudas plūsmu, citiem - ar sliktu administrēšanu, bet vēl citi apzināti maksā ar nokavēšanos.

Ir viegli izdarīt pieņēmumus un palaist garām saziņu ar klientu, taču savlaicīga atgādinājuma izteikšana ir vienkāršs solis, kas var atrisināt daudzas problēmas.

Pārņemiet kontroli pār finanšu pārvaldību

Vadot uzņēmumu, ir jāseko līdzi daudzām lietām. Pārliecinieties, ka jūs saņemat atbilstošu palīdzību, lai varētu nodrošināt labu finanšu pārvaldību. Tas ļaus jums brīvi attīstīt uzņēmumu, zinot, ka jūsu finanses ir drošībā un jūs tiksiet brīdināts, ja kaut kam būs jāpievērš papildu uzmanība.

Daudziem uzņēmumiem ir nepieciešama speciālistu palīdzība. Intrum ir ideāli piemērots, lai palīdzētu maziem un vidējiem uzņēmumiem, kuriem ir grūtības savlaicīgi saņemt samaksu. Mēs izmantosim savus datus, zināšanas un pieredzi, lai garantētu drošu maksājumu veikšanu, vienlaikus rūpējoties par jūsu klientiem un aizsargājot jūsu reputāciju.